Site icoon MartijnSchut.blog

Sterkere positionering van schuldhulpverlening in het sociaal domein

Schrijf je een beleidsplan schuldhulpverlening? Doe dan als Montferland en zorg voor een sterkere positionering van schuldhulpverlening binnen het Sociaal domein.

Net als beleidsadviseur Han Muurmans vind ik het een gemiste kans dat schuldhulpverlening nog te vaak wordt gezien als een losstaande wet, die bovendien in de praktijk ondergeschikt lijkt aan de drie grote sociaal-domeinwetten: de Participatiewet, de Wmo en de Jeugdwet.

Han vulde de sociale domein wetten aan met de Wet Inburgering en de Wgs en onderzocht de overlappen. Het plaatje dat dan ontstaat geeft een heel ander inzicht dan de bekende stellingname dat er weinig overlap is binnen de drie sociaal domeinwetten. De overlap met de Jeugdwet en de Wet Inburgering is een schatting vanuit de praktijk.

In dit plaatje is schuldhulpverlening de gemene deler in het sociaal domein:

Gebruik dit plaatje in al je beleidsstukken, want het zegt meer dan duizend woorden!

Ik zal begin 2026 het beleidsplan van Montferland delen zodra het openbaar is.

Mobiele versie afsluiten